Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Târgu Jiu - FCM Târgu Mureş, scor 4-1

Pandurii Târgu Jiu - FCM Târgu Mureş, scor 4-1

Sursa foto: Foto: gsp.ro
06 Noi 2010   •   16:08

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, sâmbătă, la Drobeta Turnu Severin, cu scorul de 4-1 (2-0), echipa FCM Târgu Mureş, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, în care gazdele au beneficiat de două penaltiuri şi oaspeţii de o lovitură de la 11 metri, informează Mediafax.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Voiculeţ '36 (penalti), Băcilă '44 şi Pintilii '55 (penalti), '65. Pentru FCM Târgu Mureş a înscris Munteanu, în minutul 80, din penalti.

Voiculeţ a deschis scorul, în minutul 36, dintr-un penalti acordat de centralul Robert Dumitru după un fault în careu la Stromajer.
În minutul 44, Băcilă a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un şut din interiorul careului.

Pintilii a transformat, în minutul 55, al doilea penalti acordat echipei Pandurii, după un henţ în careu al lui Topici. Acelaşi Pintilii a înscris, în minutul 65, golul de 4-0 în urma unei acţiuni personale, trecând de doi adversari şi de portar.

Cu 10 minute înainte de terminarea meicului, Lucian Munteanu a redus din diferenţa de pe tabela de marcaj, dintr-un penalti acordat după un fault în careu la Vancea.

FCM Târgu Mureş a evoluat în inferioritate numerică, din minutul 40, când a fost eliminat Bruno Fernandes.