Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Pandurii Tg. Jiu urcă pe locul 4 în Liga I, după 5-1 cu CS Mioveni

Pandurii Tg. Jiu urcă pe locul 4 în Liga I, după 5-1 cu CS Mioveni

Sursa foto: Foto: Mediafax
de M.T.    |    12 Sep 2011   •   22:56

Pandurii Tg. Jiu a urcat pe locul 4 în Liga I, după ce echipa gorjeană a învins cu scorul de 5-1 pe CS Mioveni în ultimul meci din etapa a 6-a.

Elevii lui Petre Grigoraş au deschis scorul în minutul 34, prin Stromajer, care a tras puternic de la 15 metri de poarta lui Coca, balonul ducându-se sub bară. Lemnaru a reuşit să înscrie de două ori în startul părţii secunde, iar lucrurile deveniseră deja clare cu jumătate de oră înainte de final.

Oaspeţii au dat senzaţia că pot reveni în minutul 63, când Săndulescu a redus din diferenţă cu o lovitură de cap din apropiere, dar gorjenii au refăcut distanţa de trei goluri prin Pintilii, care a transformat un penalty obţinut de Lemnaru.

Ultimul gol al întâlnirii a fost reuşit de Viera, care a trimis mingea în poartă în urma unei lovituri de colţ.

În urma acestui rezultat, CS Mioveni rămâne penultima în clasament, cu numai 3 puncte din şase meciuri.

Pandurii: Mingote - Pleaşcă, Viera, Chiricheş, Cardoso - Băcilă, Pintilii, Nistor (Maxim 84) - Voiculeţ, Lemnaru (Batin 77), Stromajer (A. Grigoraş 81)

CS Mioveni: Coca - I. Voicu (Nilă 53), Săndulescu, Iordache, Neagu - Enache, Mărgăritescu, V. Gheorghe - Dică (Dina 78), Neaga (Aiza 55), Tănasă.