Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Performanță demnă de Cartea Recordurilor pentru un portar român. În nici 30 de secunde a marcat un gol și a apărat un penalty

11 Aug 2017   •   15:17

Un portar din România poate intra în Cartea Recordurilor: Adrian Noțigan a marcat un gol şi a apărat un penalty în nici 30 de secunde.

În partida din Cupa României 2017-2018, turul I, dintre Progresul Şomcuta Mare – Rapid Jibou, 2-2, 4-2 după prelungiri, s-a remarcat portarul oaspeților, Adrian Noțigan.

Sportulsalajean.ro notează că formația din Jibou (Sălaj) a făcut un meci bun: a condus cu 1-0 și a avut puterea de a reveni de la 1-2, chiar dacă era in inferioritate numerică.

Acest lucru s-a datorat în special experimentatului portar al grupării de pe Someş, Adrian Noțigan, care, în minutul 90+4, la un corner, a urcat în atac şi a egalat cu un şut puternic. La faza următoare, după nici 30 de secunde, Noțigan a apărat şi un penalty, iar meciul a intrat în prelungiri.