Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid a învins Gloria Bistriţa, scor 2-0

Rapid a învins Gloria Bistriţa, scor 2-0

Sursa foto: Foto: gsp.ro
20 Aug 2010   •   22:35

Formaţia Rapid a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Gloria Bistriţa. Ambele goluri au fost marcate de Ovidiu Herea. El a deschis scorul, în minutul 45+2, din penalti, după ce arbitrul Marius Avram a dictat lovitură de la 11 metri în urma unei faze în care Frăsinescu l-a împins în propriul careu pe Marcos Antonio.

Acelaşi Ovidiu Herea a stabilit scorul final, 2-0, în minutul 90+1, cu un şut la colţul lung de la aproximativ 14 metri, după o pasă de pe partea dreaptă de la Spadacio.

În minutul 76, suporterii din galeria Rapidului au aruncat cu diverse obiecte în interiorul careului echipei Gloria Bistriţa, unul dintre acestea fiind predat de Valentin Năstase arbitrului Marius Avram. În urma acestor incidente, centralul a întrerupt pentru 30 de secunde jocul, până când suporterii au fost calmaţi de către jucătorii rapidişti.