Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid a revenit pe calea cea bună: 3-0 cu Universitatea Cluj

Rapid a revenit pe calea cea bună: 3-0 cu Universitatea Cluj

19 Noi 2010   •   23:05

Rapid Bucureşti s-a impus cu 3-0 în faţa Universităţii Cluj, la capătul unui meci în care oaspeţii nu au trimis niciun şut pe poartă. Rapid nu mai bătuse de 5 partide, inclusiv cele din Cupa României, ultimul succes fiind cel din deplasare cu Sportul Studenţesc, scor 2-0, în etapa a 12-a. Marius Şumudică răsuflă astfel uşurat după o perioadă grea.

Roman a deschis scorul în minutul 7, când a primit o pasă de la Herea, a pătruns în careu, l-a driblat pe Mendy şi a înscris la colţul scurt.

Herea a majorat diferenţa în minutul 69, când a reluat din foarfecă de la şapte metri, unde era nemarcat.

Scorul final a fost stabilit în urma unui lanţ de erori în careul clujenilor, când Sabin Sburlea a şutat de la 12 metri.