Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid învinge Astra Ploieşti cu 3-0

Rapid învinge Astra Ploieşti cu 3-0

Sursa foto: Foto: captura Antena 1
15 Oct 2010   •   22:07

Rapid a învins, vineri seară, Astra Ploieşti cu scorul de 3-0, în cadrul unui meci din etapa a XI-a din Liga I de fotbal. Cele trei goluri au fost marcate în doar opt minute, în prima parte a partidei. Scorul a fost deschis în minutul 34, de Cassio care a reluat din prima o centrare de pe partea stângă a lui Bozovici.

Două minute mai târziu, este 2-0 pentru Rapid, mulţumită tot lui Cassio, care primeşte o pasă de la Herea în faţa porţii şi marchează din trei metri. În minutul 42 este 3-0 pentru Rapid după ce Spadacio şutează violent, de la 20 de metri, direct în vinclul porţii.

Echipele de start:
Astra Ploieşti: C. Grigore, Crăciun, L. Goian, M. Florea, Mihalache, V. Dinu I, Seto, Pătraşcu, Strătilă, Fatai, Miranda
Rapid: Dani Coman, Bozovici, M. Constantin, Marcos Antonio, Costa, Cesinha, Spadacio, Herea, C. Lazăr, Roman, Cassio