Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid învinge Gaz Metan cu 1-0, după un meci cu trei eliminări

Rapid învinge Gaz Metan cu 1-0, după un meci cu trei eliminări

Sursa foto: Foto: Intact Images
27 Aug 2010   •   19:57

Rapid a învins, vineri, Gaz Metan într-o partidă disputată la Mediaş, cu scorul de 1-0. Aceasta a fost primul meci disputat în etapa a şasea a campionatului.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 65 de Herea care a transformat un penalty acordat în urma unui henţ al lui Kubala. Trei minute mai târziu, acelaşi Herea este eliminat după ce primeşte al doilea galben. Agranovici este şi el eliminat în minutul 90 după ce vede al doilea galben. În prelungirile ultimei reprize a urmat apoi o altă eliminare, directă de această dată, a lui Sburlea, pentru tragere de tricou.

Echipele de start:

Rapid: Bornescu, Bozovici, Marcos Antonio, M. Constantin, Rui Duarte, Herea, N. Grigore, C. Lazăr, Roman, Cassio, Spadacio

Gaz Metan: Pleşca, Trtovac, Fl. Lazăr, Akaki, Buzean, A. Muntean, Kubala, Hoban, Pîrvulescu, Aganovici, Eric