Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rapid - Pandurii 1-0. Gazdele s-au jucat cu ocaziile, dar au fost salvate de Săpunaru

10 Mai 2010   •   23:58

Rapid Bucureşti a învins cu greu Pandurii Tg. Jiu, scor 1-0, luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 32-a a Ligii I.

Giulestenii au ratat numeroase ocazii pe parcursul meciului, insa unicul gol al partidei a fost marcat de Cristian Săpunaru cu patru minute inainte de final. Sapunaru a trimis cu capul din sase metri, dupa centrarea lui Ilie Iordache. In minutul 82, Raduta a ratat si el o ocazie uriasa, trimitand mingea in bara transversala.

Au evoluat echipele:
Rapid Bucureşti: 33. Bornescu - 21. Săpunaru (2. Helder '90+2), 3. Fernandes, 32. Iencsi, 19. Bozovici - 6. Matici, 15. C. Lazăr, 10. Herea (17. I. Iordache '65) - 30. Spadacio (20. Şt. Grigorie '90) - 11. Ioniţă, 9. Răduţă. Antrenor: Ioan Andone.

Pandurii Târgu Jiu: 80. Mingote - 14. Popete, 18. Martinovici, 24. Murgan, 29. Grecu - 10. Hidişan (5. Păcurar '68), 16. Rusu, 8. Orac, 25. Tremonti (17. Nalaţi '54), 27. Vranjes (21. Kamara '90) - 20. Stromajer. Antrenor: Mircea Irimescu.