Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Remiză albă în Astra Ploieşti - FCM Târgu Mureş. Arbitrul Avram refuză un penalti ardelenilor

Sursa foto: Foto: gsp.ro
23 Oct 2010   •   20:11

Formaţia Astra Ploieşti a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei FCM Târgu Mureş, în etapa a XII-a a Ligii I, informează Mediafax.

Formaţia din Târgu Mureş a trimis mingea în poartă, în minutul 60, dar golul a fost anulat pe motiv de fault în atac al lui Bruno Fernandes la Miranda.

În minutul 82, preşedintele gazdelor, Petre Buduru, a fost trimis în tribună de arbitrul Marius Avram, după ce a protestat la o decizie a acestuia.

În plus, în urma cartonaşului galben primit la acest meci, jucătorul Astrei, Lucian Goian, va fi suspendat pentru partida următoare, pentru cumul de cartonaşe.