Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Remize în primele meciuri ale etapei a 22-a: Mediaş - Mioveni 1-1 şi Pandurii - Voinţa 0-0

21 Mar 2012   •   09:32

Gaz Metan Mediaş a irosit punctele obţinute în etapa trecută la Sibiu, după ce a remizat pe teren propriu cu CS Mioveni, scor 1-1. "Am risipit punctele pe care le-am câştigat la Sibiu. Din păcate, atâta am putut cu Mioveniul, la care am pierdut puncte importante", a spus antrenorul gazdelor, Cristi Puştai.

Bogdan Stoica a deschis scorul pentru Mioveni cu o execuţie spectaculoasă din foarfecă, de la 10 metri. Markovici a restabilit egalitatea în minutul 28, când a reluat cu capul după un corner. În minutul 85, Gaz Metan Mediaş a marcat, însă golul a fost anulat de arbitrul Florin Dreve pe motiv de joc periculos la Ayza.

În cealaltă partidă disputată marţi, formaţia Pandurii Târgu Jiu a remizat, scor 0-0, cu Voinţa Sibiu.