Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rosenborg-Steaua LIVE. Verdict crunt pentru Steaua: Nu au nicio șansă

Rosenborg-Steaua LIVE. Verdict crunt pentru Steaua: Nu au nicio șansă

27 Aug 2015   •   00:01
Rosenborg-Steaua LIVE. Steaua încearcă marea cu degetul în Norvegia pentru o calificare miraculoasă în grupele Europa League. După ce, săptămâna trecută, Rosenborg s-a impus cu 3-0 pe Arena Naţională, Mirel Rădoi şi elevii săi speră să învingă cu acelaşi scor pentru a trimite meciul în prelungiri. Misiune imposibilă, crede fostul stelist Sorin Paraschiv care, în urmă cu 10 ani, făcea parte din echipa care a fost eliminată în play-offul Ligii Campionilor tot de Rosenborg. “Sunt şanse minime pentru Steaua, care întâlneşte o echipă foarte bună, solidă din toate punctele de vedere. Nu-s îndeajuns doar ambiţia şi voinţa jucătorilor, ai nevoie şi de şansă. Chiar dacă patronul le-a promis o primă de 50.000 de euro pentru calificare, nu cred că acesta va fi un imbold pentru ei. Poate să le dea şi câte un milion de euro, este foarte greu, ca să nu spun imposibil. Calificarea cred că s-a pierdut la Bucureşti. Ei trebuie să joace fără greşeală tot meciul ca să reuşească ceva. Vă daţi seama că ar trebui să atace din primul minut şi să se descopere în apărare. Trebuie să dea trei fără să primească, însă norvegienii au oameni de gol, după cum s-a văzut în meciul tur”, a declarat, pentru “ring”, Sorin Paraschiv.