Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Rușine majoră pentru Steaua sâmbătă seara. Vedetele lui Dică, umilite într-un amical

24 Mar 2018   •   20:58

FCSB a pierdut sâmbătă, scor 1-2, o partidă amicală disputată pe terenul celor de la CS Concordia Chiajna, informează site-ul echipei bucureştene.

Denis Alibec a deschis scorul pentru roş-albaştri în minutul 5, cu o lovitură de cap, în timp ce gazdele au egalat în ultimul minut al primei părţi, prin Răzvan Albu, la o fază fixă. Scorul final a fost stabilit de către Panait, cu un şut senzaţional, de la mare distanţă, în minutul 82.

Antrenorul FCSB, Nicolae Dică, a folosit următoarea formulă: Stăncioiu - Bălaşa, Planic, Momcilovic, Jr. Morais - Ov. Popescu, Filip - Teixeira, Fl. Tănase (cpt), Cr. Tănase - Alibec.

În a doua parte au intrat pe teren Găman, Larie, I. Dinu, Artur Jorge, Pacionel, I. Stoica, C. Dumitru, M. Mitrov şi portarul D. Lupescu.

Steliştii vor juca, duminica viitoare, împotriva celor de la CSM Politehnica Iaşi, într-o partidă contând pentru a treia etapă din play-off.

Sursă: Agerpres