Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Şahtior Doneţk a învins Rapid cu scorul de 2-1, într-un meci amical

Şahtior Doneţk a învins Rapid cu scorul de 2-1, într-un meci amical

Sursa foto: Foto: Observator
04 Sep 2010   •   20:15

Mircea Lucescu i-a bătut pe rapidişti la ei acasă. Şahtior Doneţk a câştigat cu 2 - 1 amicalul cu Rapid, din Giuleşti. Rapidiştii a avut 1-0 la pauză, după golul lui Cesinha.

Mircea Lucescu n-a avut milă de Rapid, echipa cu care a luat titlul în 1999. Rapidul a fost mai bună ca Şahtior doar o repriză. Grigorie a avut prima ocazie de gol a meciului, din pasa lui Spadacio. Revenit după accidentare, Cesinha a făcut 1-0, după o fază făcută de Frunză, aflat la primul meci în tricoul Rapidului.

Brazilienii Şahtiorului au făcut însă legea în repriza a doua. Jason i-a pasat lui Kucher la golul egalizator.

Şahtiorul a bătut cu super-golul lui Willian, care a marcat cu un şut din colţul careului.