Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua a învins Dinamo Zagreb cu 1-0. Kapetanos a răpus campioana Croaţiei

Steaua a învins Dinamo Zagreb cu 1-0. Kapetanos a răpus campioana Croaţiei

05 Iul 2009   •   22:40

Steaua Bucureşti a învins campioana Croaţiei, Dinamo Zagreb, cu scorul de 1-0 (0-0), duminică seara, într-un meci amical care s-a încheiat după 84 de minute, din cauza ploii şi a faptului că suporterii croaţi au pătruns pe teren.

Unicul gol al meciului de pregătire din Austria a fost marcat de grecul Kapetanos, în minutul 70. La echipa antrenată de Cristiano Bergodi a fost consemnat cu prilejul acestui amical şi debutul polonezului Grzelak, adus de la Xanthi.

Steaua a evoluat în formula: Tătăruşanu - Golanski, D. Goian (E. Baciu, 77), Ghionea (I. Rada, 77), Petre Marin - Szekely (Grzelak, 82), Onicaş (Bicfalvi, 52), Toja, Nicoliţă (Ochiroşii, 63) - Surdu (B. Stancu, 61), Kapetanos.

În următorul amical, Steaua va juca pe 7 iulie cu formaţia bulgară ŢSKA Sofia, de la ora 19:30, la Sankt Veit an Glan, meciul fiind transmis de GSpTV.