Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua Bucureşti - Sportul Studenţesc, scor 4-2, în Liga I

Steaua Bucureşti - Sportul Studenţesc, scor 4-2, în Liga I

Sursa foto: Foto: gsp.ro
03 Oct 2010   •   21:58

Steaua Bucureşti a învins, duminică, pe terenul propriu, formaţia Sportul Studenţesc, cu scorul de 4-2 (3-1), într-un meci din etapa a 10-a a Ligii I.

Golurile echipei câştigătoare au fost marcate de B. Stancu (minutul 5 şi 42), B. Pătraşcu (minutul 31) autogol şi Bilaşco (minutul 67). Pentru musafiri a înscris Varga în minutele 3 şi 90 +2 din penalti.

În minutul 74, preparatorul fizic al Stelei, Michele Bon, a fost trimis în tribună de arbitrul Alexandru Tudor.

La partida de pe stadionul din Bulevardul Ghencea au asistat aproximativ 10.000 de spectatori, printre care şi 20 de suporteri ai oaspeţilor. Fundaşul Sportului Studenţesc, Lucian Cazan, s-a accidentat la primul gol al Stelei, atunci când a fost lovit de propriul portar, şi a fost înlocuit cu Farmache.

În pauza meciului, un spectator prezent la meci a cerut-o în căsătorie pe prietena sa prin intermediul crainicului stadionului, pe tabelă apărând întrebarea "Vrei să te măriţi cu mine?" şi o poză cu cei doi.