Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua învinge "U" Cluj cu 3-0 în ultimul meci din 2010 al Ligii I

Steaua învinge "U" Cluj cu 3-0 în ultimul meci din 2010 al Ligii I

06 Dec 2010   •   23:22

Steaua a învins cu scorul de 3-0 pe U Cluj prin golurile lui Martinovici (22), Bilaşco (67) şi Bogdan Stancu (90), în ultimul meci al etapei a 18-a a Ligii 1. În urma amânării pentru 2011 a etapei a 19-a, meciul dintre Steaua şi U Cluj a pus capăt şi sezonului fotbalistic din 2010 în Liga I.

După această victorie, Steaua este pe locul 7, cu 29 de puncte, iar U Cluj este pe 14, cu 20 de puncte.

În minutul 22, Steaua a deschis scorul cu un şut de la distanţă al lui Martinovici, deviat de Păcurar. Putea fi 2-0 la pauză, însă Cristi Balaj a lăsat jocul să continue la o fază în care Bilaşco a fost tras de tricou în careul Clujului.

În minutul 67, Surdu a preluat pe piept o centrare, a pasat în faţa porţii de un Bilaşco a făcut 2-0. Scorul final a fost stabilit de Stancu, în ultimul minut, cu un şut din lovitură liberă de la 25 de metri.