Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua, învinsă într-o partidă amicală de o formaţie de liga a treia din Austria

Sursa foto: Foto: Facebook
24 Iun 2015   •   19:04

Steaua s-a făcut de râs în amicalul cu Austria Klagenfurt, o echipă din liga a treia, partidă pe care elevii lui Mirel Rădoi au pierdut-o cu 5 - 4.

Austriecii au punctat de 3 ori în primele zece minute ale meciului, avantaj care s-a păstrat până la pauză.

În a doua parte a jocului steliştii au mai încasat două goluri şi au punctat de patru ori, prin Ţucudean, de două ori, Tudorie şi Râpă.

Rădoi a rulat întregul lot de jucători şi a experimentat în formulele de joc, folosindu-i pe Enceanu şi Tănase ca mijlocaşi centrali.

Acesta a fost primul amical al Stelei din cantonamentul austriac.