Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua termină la egalitate cu Poli Timişoara, scor 1-1

Steaua termină la egalitate cu Poli Timişoara, scor 1-1

Sursa foto: Foto: Captura Digi Sport
29 Aug 2010   •   21:54

Derby-ul etapei a şasea din Liga I de fotbal a avut loc în Ghencea. Steaua a remizat pe teren propriu cu Timişoara, scor 1-1. Scorul a fost deschis în minutul 52, în urma unei lovituri libere executată iniţial, în bară, de Stancu şi transformată în gol printr-un şut de la 20 de metri al lui Păcurar.

Timişoara a egalat în minutul 80 prin Contra, care a transformat impecabil o lovitură liberă din afara careului.

Formaţiile de start:

Steaua: Tătăruşanu - Emeghara, Gardoş, Geraldo, Latovlevici - Bicfalvi, Anghelov - Răduţ, B. Stancu, Tănase - Surdu

Timişoara: Pantilimon - Scutaru, Luchin, Mera, Burcă, Sepsi - Alexa, Bourceanu - Goga, Curtean - Axente