Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Unirea Urziceni învinge Steaua, scor 1-0. Semedo, eroul ialomiţenilor

Unirea Urziceni învinge Steaua, scor 1-0. Semedo, eroul ialomiţenilor

Sursa foto: Foto: gsp.ro
11 Sep 2010   •   22:44

Formaţia Steaua Bucureşti a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Unirea Urziceni, într-un meci contând pentru etapa a VII-a a Ligii I, înregistrând prima înfrângere în acest sezon de campionat.

La Steaua au evoluat cinci jucători care etapa precedentă erau legitimaţi la Unirea Urziceni - George Galamaz, Pablo Brandan, Marius Onofraş, Marius Bilaşco şi Iulian Apostol, în timp ce la gruparea ialomiţeană au jucat cinci fotbalişti care, în runda precedentă, făceau parte din lotul Steaua II - Lupu, Muzac, R. Văduva, Toşca şi Bîtfoi.

La Unirea, au debutat în acest sezon şapte fotbalişti în meciul cu Steaua. În plus, antrenorul Unirii, Eugen Nae, s-a aflat la primul său meci din Liga I, în această calitate.

Pentru Unirea Urziceni a marcat Semedo, în minutul 61. Din minutul 80, galeria stelistă a început să-i scandeze numele fostului antrenor, Victor Piţurcă. Tot atunci, finanţatorul grupării din Ghencea, Gigi Becali, a părăsit stadionul.