Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Universitatea Craiova - Gloria Bistriţa, scor 1-2

Universitatea Craiova - Gloria Bistriţa, scor 1-2

Sursa foto: Foto: gsp.ro
20 Noi 2010   •   21:18

Formaţia Universitatea Craiova a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de echipa Gloria Bistriţa, într-un meci contând pentru etapa a XVI-a a Ligii I, informează Mediafax.

Junior Moraes a marcat pentru Gloria Bistriţa în minutele 10 şi 42, din faze aproape identice, după ce a scăpat pe contraatac şi l-a învins pe Stanca.

Golul Universităţii a fost marcat de Mădălin Ciucă, în minutul 27. Wobay a executat un de pe dreapta, Mihai Costea a reluat pe spate, iar Ciucă a trimis mingea în poartă.

Managerul general Victor Piţurcă, suspendat pentru patru etape în urma scandalului cu oficialul FC Timişoara Marian Iancu, a urmărit meciul de la tribuna oficială.