Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Voinţa rămâne neînvinsă în Liga I, după 1-1 cu FCM Târgu Mureş

Voinţa rămâne neînvinsă în Liga I, după 1-1 cu FCM Târgu Mureş

15 Aug 2011   •   20:59

Voinţa Sibiu a repetat isprava din meciul cu Steaua, atunci când a obţinut un egal pe final de meci, şi rămâne astfel fără înfrângere în Liga I, după ce a remizat, scor 1-1, cu FCM Târgu Mureş.

Cele două formaţii au intrat la pauză la egalitate, după o repriză fără prea multe ocazii, cu excepţia unui penalty ratat şi o bară, ambele aparţinând gazdelor.

În minutul 56, Bunea a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, pentru ca lucrurile să se înrăutăţească în minutul 75, când Astafei a deschis scorul pentru Târgu Mureş. Forika şi-a salvat însă echipa cu o lovitură de cap în minutul 86 şi a smuls un rezultat de egalitate.