Antena 3 CNN Sport Tenis Copil și Ungur, calificați în sferturile probei de dublu la BRD Năstase Țiriac Trophy

21 Apr 2015   •   20:28

Perechea formată din Marius Copil și Adrian Ungur s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului de tenis BRD Năstase Țiriac Trophy (ATP), dotat cu premii totale de 439.405 euro, după ce au învins, marți, la Arenele BNR din București, cu 6-1, 6-2 cuplul Chris Guccione (Australia)/Andre Sa (Brazilia), notează Agerpres.

Copil și Ungur au obținut victoria în doar 50 de minute și și-au asigurat 3.960 euro și 45 de puncte ATP.

În sferturi, cei doi români vor înfrunta câștigătorii din meciul care va opune, miercuri, perechile pe Florin Mergea (România)/Rohan Bopanna (India), favoriții numărul doi, și Marcos Baghdatis (Cipru)/Mihail Iujnîi (Rusia).

Tot miercuri va avea loc partida dintre Horia Tecău (România)/Jean-Julien Rojer (Olanda), principalii favoriți, și românii Patrick Grigoriu/Costin Pavăl (nu înainte de ora 17,00, pe Terenul Central).