Antena 3 CNN Sport Tenis De ce s-a prăbușit Simona Halep în setul decisiv de la Miami

De ce s-a prăbușit Simona Halep în setul decisiv de la Miami

30 Mar 2017   •   09:04

Simona Halep a vorbit despre eliminarea suferita in sferturile de finala de la Miami, dupa un meci pe care l-a avut in mana cu Johanna Konta, scrie Ziare.com.

Sportiva noastra a afirmat ca nu interventia fostului ei antrenor Wim Fisstte a ajutat-o pe Johanna Konta sa intoarca rezultatul. Simona spune ca, in momentul in care a vazut ca britanica joaca mai bine, increderea i-a scazut intrucat nu a avut un ritm bun de joc.

"Am dominat meciul, am fost aproape de victorie, nu cred ca antrenorul ei a schimbat soarta jocului. Doar ca jocul s-a echilibrat, iar cand Johanna a inceput sa joace mai bine increderea mea a scazut deoarece nu am avut multe meciuri in acest an, in timp ce ea a avut si are un ritm bun", a spus Simona intr-o conferinta de presa.

Simona Halep a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Miami dupa ce a fost invinsa de britanica Johanna Konta, scor 3-6, 7-6 (7), 6-2.