Antena 3 CNN Sport Tenis Declarație neobișnuită a Simonei Halep după victoria de la Indian Wells

Declarație neobișnuită a Simonei Halep după victoria de la Indian Wells

12 Mar 2016   •   09:31

Simona Halep a comentat victoria pe care a obtinut-o in turul doi de la Indian Wells, in fata americancei Vania King.

"Nu e usor sa joci pe o asemenea vreme, dar m-am simtit bine pe teren, mi-am simtit picioarele. Vania este o jucatoare buna, nu mi-a fost usor sa joc impotriva ei. Ma bucur ca am reusit sa castig si sa avansez in faza urmatoare", a spus Simona Halep dupa meci.

Simona Halep a câştigat meciul cu Vania King (202 WTA), din turul 2 de la Indian Wells, cu scorul de 6-1, 6-1, şi va juca, luni dimineaţă, contra Ekaterinei Makarova (32 WTA).

Meciul nu a avut istoric şi s-a încheiat în 56 de minute. Urmărită din tribune de Nadia Comăneci, câştigătoarea turneului în 2015 a avut singurele emoţii în chiar debutul meciului, atunci când americanca King a făcut rapid un rebreak şi a egalat la unu în primul set.