Antena 3 CNN Sport Tenis Momentul de poveste de la Wimbledon în care Simona Halep a câștigat în fața Serenei Williams - VIDEO

Sursa foto: Foto: Facebook/Simona Halep
13 Iul 2019   •   17:47

Simona Halep a reușit o victorie fabuloasă în finala turneului de la Wimbledon. Românca a câștigat în două seturi, cu scorul de 6-2, 6-2, în fața Serenei Williams.

Halep a obţinut al doilea său titlu de Mare Şlem din carieră după unul dintre cele mai bune meciuri din carieră, după o victorie în doar 55 de minute în faţa fostului lider mondial.

Simona Halep (27 ani), numărul şapte mondial, a pierdut un singur set în drumul către al doilea titlu de Grand Slam, în faţa Mihaelei Buzărnescu, în turul al doilea, primul său titlu de Mare Şlem fiind câştigat în 2018, la Roland Garros.

Momentul în care Halep a reușit să câștige marele turneu, a fost filmat. Imaginile sunt uluitoare: