Antena 3 CNN Sport Tenis Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în sferturile de la Toronto

Prima reacţie a Simonei Halep după calificarea în sferturile de la Toronto

13 Aug 2015   •   23:29

Simona Halep, numărul 3 WTA, a vorbit după victoria cu Angelique Kerber, scor 6-3, 5-7, 6-4.

”A fost exact ca o finală acest meci. A jucat foarte bine, însă şi eu am dat totul azi. Am încercat să o fac să alerge ceva mai mult. Am încercat să îmi fac jocul.

Mi-am luat o pauză mai mare după Wimbledon şi am avut aşteptări destul de mari de la acest turneu. Am destul de multă încredere şi abia aştept următorul meci”, a spus Simona Halep.

Halep a avut şi un mesaj către numeroşii fani români prezenţi la meci: ”Mulţumesc foarte mult pentru susţinere. Vă mulţumesc că aţi venit şi vă aştept şi la următorul meci”, potrivit gsp.ro.

Citeşte şi Simona Halep s-a calificat în sferturi la Toronto. Cine va fi următoarea adversară