Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep a ratat calificarea în finala WTA de la Indian Wells

Simona Halep a ratat calificarea în finala WTA de la Indian Wells

Sursa foto: Foto: Agerpres/Xinhua
15 Mar 2014   •   09:41
Simona Halep a ratat în această dimineaţă calificarea în finala turneului WTA de la Indian Wells, după ce a pierdut meciul cu poloneza Anieşca Radvanska cu 2 - 0 la seturi, 6-3 şi 6-4.

De jucătoarea poloneză se leagă cele mai mari realizări ale Simonei. La Roma, anul trecut, Halep a învins-o pentru prima dată, în turul II. Iar în urmă cu o lună, a câştigat în faţa ei turneul de la Doha.

Chiar şi aşa, performanţa româncei este una de excepţie: Halep, numărul 5 mondial, a ajuns pentru prima dată în semifinalele unui turneu de categoria WTA Premier.

Românca de 22 de ani, a şasea favorită la Indian Wells, a trecut în sferturi de Casey Dellacqua cu 6-2, 6-2.