Antena 3 CNN Sport Tenis Simona Halep, dezlănțuită în timpul meciului cu Kanepi de la Australian Open. ”Cap sec”

15 Ian 2019   •   14:09

Simona Halep (27 de ani, 1 WTA) s-a calificat în turul secund de la Australian Open după un meci dramatic cu estona Kaia Kanepi (33 de ani, 71 WTA). Halep a pierdut primul set la tie-break, 6-7, dar a revenit și le-a câștigat într-o manieră entuziasmantă pe următoarele două, 6-4, 6-2.

De-a lungul partidei, Halep a fost surprinsă în nenumărate rânduri făcându-și autocritica după unele puncte pierdute. S-a întâmplat și la scorul de 5-4 în setul secund, când Halep a izbucnit la capătul unui schimb mai lung: „Mișcă-te, odată, cu picioarele ălea, cap sec!”, scrie gsp.ro.