Citeşte mai multe despre:   uniunea europeana,   criza economica,   Franta,   Germania,   Marea Britanie,   italia
Dacă ți-a plăcut acest articol:
 
Acordă-i o nota:
0.00 Rating / 0 voturi
Abonează-te la: Newsletter | RSS
Recomandă: email facebook tweet yahoo
+ adauga comentariu COMENTARII (3):
  • 1. NAE CAISA | 05 Octombrie 2008 00:00

    ma rog frumosu, cine emite banii? statul sau bancili private? si spune pe-acilea ca satul este acila care bate noneda ,cel puin în sec XX-XXI.ma rog frumosu,n-ar fi normal ca stul sa controleze si deci sa nationalizeze bancili retailerilor ?

  • 2. ali | 05 Octombrie 2008 00:00

    La lyon în 1557 - 1560 a început una dintre marile crize europeene.bancile italiene ale familiilor medici,strozzi,pozzi,saviati etc au fost bancherii timpului si regele frantei a fost incapabil sa redreseze situatia extinsa la europa.

  • 3. mehmet | 05 Octombrie 2008 00:00

    'banco dello santo spirito'banca vaticanului, oare este normal când religia chrestine ne-a interzis sa ne ocupam de comert si de bani sub pretext ca banii sunt ochii diavolului ? banciel trebuesc nationalizate si controlate de mari echipe neutre de contabili.

Adauga comentariu
Nume
Comentariu
0 caractere :: Numar maxim de caractere 1000
captcha

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate