Antena 3 CNN Sport Alte sporturi AUR pentru ECHIPA FEMININĂ de SPADĂ a României în finala etapei de Cupa Mondială de la Doha

Sursa foto: Foto: Qatar Olympic Committee
19 Ian 2014   •   19:14

Echipa feminină de spadă a României, formată din Ana Maria Brânză, Simona Pop, Maria Udrea şi Raluca Sbârcia, a câştigat, duminică, concursul de la Doha (Qatar), prima etapă a Cupei Mondiale din 2014, informează site-ul oficial al Federaţiei Române de Scrimă.

După un prim tur liber, România a trecut în optimi de Polonia, în sferturi a învins Estonia (scor 45-44), iar în semifinale a trecut de Statele Unite ale Americii (scor 26-25).

În finala competiţiei, România a învins, cu scorul de 19-18, reprezentativa Chinei.