Antena 3 CNN Sport Barcelona învinge Bayern în semifinalele Ligii Campionilor

Barcelona învinge Bayern în semifinalele Ligii Campionilor

Sursa foto: foto: Agerpres
07 Mai 2015   •   00:29

Barcelona a câştigat cu 3-0 meciul cu Bayern Munchen din prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor. Messi a marcat două goluri, iar al treilea îi aparţine lui Neymar. Ambele echipe au demonstrat agresivitate în debutul meciului care a avut un ritm bun. În prima parte a meciului Barcelona a avut un plus, dar Suarez si Neymar nu au reusit sa marcheze.

În a doua repriză jocul a fost mai echilibrat, iar Bayern a reuşit să se apere la distanţă de poarta lui Neuer. Pe final însă, Messi a demonstrat încă o dată genialitate şi a marcat două goluri într-un interval de 4 minute. Şi de parcă nu le-ar fi ajuns două goluri, catalanii au profitat de o ocazie din prelungiri, iar Neymar a marcat în minutul 90+4. Golurile învingătorilor au fost marcate de Messi '77, '80 şi Neymar '90+4

Partida retur se va disputa la 12 mai. În prima semifinală a Ligii Campionilor, echipa italiană Juventus Torino a învins, marţi, în manşa tur, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formaţia spaniolă Real Madrid.