Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Arsenie Boca a apărat poarta lui Dinamo

Arsenie Boca a apărat poarta lui Dinamo

29 Oct 2015   •   10:12

O poză cu Arsenie Boca a stat aseară în poarta lui Dinamo, la meciul cu Pandurii. Jucătorii lui Mircea Rednic s-au calificat în sferturile Cupei României, după un gol marcat în prelungiri, scrie prosport.ro.

Dinamo a trecut cu emoţii de Pandurii. Nedelcearu a deschis scorul în minutul 8, dar Hora şi autogolul aceluiaşi Nedelcearu au făcut ca Pandurii să intre cu 2-1 la vestiare. În partea a doua, Rotariu a egalat şi meciul a mers până în minutul 90 fără ca cineva să mai înscrie.

Partida părea că se îndreaptă spre prelungiri, dar Vojnovic a încurcat aşteptările şi a înscris golul victoriei în minutul 90+1. Dinamoviştii par a fi apelat la ajutorul divin pentru această calificare. Nu se ştie cum, o poză cu Arsenie Boca a ajuns în poarta la care Pandurii au atacat. Şi se pare că le-a purtat noroc.

sursa: prosport.ro