Antena 3 CNN Sport Fotbal intern Steaua s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după 2-0 cu ACS Poli Timişoara

de M.T.    |    30 Oct 2013   •   22:24

Liderul Ligii I, Steaua, merge mai departe în Cupa României, după ce a învins cu 2-0 pe ACS Poli Timişoara, într-un meci din optimile de finală ale competiţiei, disputat pe stadionul Ghencea.

Roş-albaştrii au deschis scorul în prima repriză, în minutul 12, prin Georgievski, care a înscris din interiorul careului după o acţiunea personală a lui Cristi Tănase.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 17, de italianul Piovaccari, acesta marcând din apropiere, în poarta goală, după o centrare a lui Georgievski.

Oaspeţii au încheiat meciul cu un om mai puţin, Nohai fiind eliminat direct cu două minute înainte de final.

Steaua este cea de-a cincea echipă care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după Pandurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Astra Giurgiu şi Viitorul Constanţa.

Joi sunt programate ultimele trei partide din optimile de finală: Oţelul Galaţi - Corona Braşov, Dinamo - Chindia Târgovişte şi cel mai aşteptat duel, Rapid - Petrolul.