Antena 3 CNN Sport Larisa Iordache, medaliată cu AUR, ARGINT şi BRONZ la Campionatul European

Larisa Iordache, medaliată cu AUR, ARGINT şi BRONZ la Campionatul European

Sursa foto: Foto: Agerpres/Xinhua
18 Mai 2014   •   16:25
UPDATE 16:25: Gimnasta Larisa Iordache a cucerit, duminică, medalia de aur în finală la sol, la egalitate cu Vanessa Ferrari (Italia), iar Diana Bulimar s-a clasat pe locul patru, la Campionatul European de la Sofia.
Larisa Iordache a fost notată cu 14.800, cu care a cucerit medalia de aur, la egalitate cu Vanessa Ferrari (Italia), în timp ce Diana Bulimar a primit nota 14.400, cu care s-a clasat pe locul 4, la egalitate cu poloneza Marta Pihan-Kulesza.
Pe podium a mai urcat Giulia Steingruber (Elveţia, 14.500, bronz).
În primele finale pe aparate de duminică, Larisa Iordache a cucerit medalia de bronz la sărituri (14.533), pe cea de argint la bârnă (14.800) şi a ocupat locul 6 la paralele (14.533).
Echipa de senioare a României a cucerit şi medalia de aur la Campionatul European de la Sofia.