Antena 3 CNN Actualitate Brânză suspectă de contaminare cu E.Coli, retrasă de Mega Image de la vânzare

Brânză suspectă de contaminare cu E.Coli, retrasă de Mega Image de la vânzare

<1 minut de citit Publicat la 19:51 17 Mai 2018 Modificat la 19:51 17 Mai 2018
o_1cdng5hj71kn615h1cp91o7s1nm8.png

Un sortiment de brânză din Franța a fost retras de Mega Image de la vânzare, din cauza unei suspiciuni de contaminare cu E.Coli.

„Astăzi (joi, n.r.), Punctul Naţional de Contact RASFF România a fost notificat de către Punctul European de Contact RASFF asupra unei retrageri iniţiată de compania Mega Image pentru sortimentul de brânză Reblochon de Savoie au lait cru 450g. Retragerea produsului a fost iniţiată în urma unei informări primite de la furnizorul Societe Fromagerie Chabert despre existenţa unui suspiciuni de contaminare cu Escherichia Coli O26 a produsului”, a anunțat ANSVSA.

Sortimentul de brânză a fost retras de la vânzare în întreaga lume, după ce au fost raportate cazuri de contaminare în Franța.

Ştiri video recomandate
×

Fanatik

Antena Sport

Observator News

x close