Mai multe străzi din Hunedoara au rămas fără capacele căminelor de pe reţelele de apă şi canalizare. Hotii au ajuns să opereze chiar şi în timpul zilei şi actionează în grup. Cei care locuiesc pe străzile respective spun că acum circulatia masinilor şi a pietonilor este o aventură.
În Hunedoara lipsesc acum sute de capace de canalizare şi tot cam atâtea au fost înlocuite şi în Deva. Angajaţii firmei de apă şi canalizare spun că aceste furturi le creează mari probleme
Reprezentantii firmei speră că vor obţine şi sprijinul cetăţenilor care să-i anunţe atunci când îi văd pe hoşi în acţiune.
Politiştii au fost sesizaţi în mai multe rânduri, dar furturile încă nu au fost oprite. Au promis, totuşi, că vor demara o acţiune de verificare a centrelor de colectare din Hunedoara.
Ştiri video recomandate