Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Adversar Timişoara. Stuttgart învinge cu 4-2 pe Freiburg, după o primă repriză ?albă?

15 Aug 2009   •   19:47

Vfb Stuttgart, adversara echipei FC Timişoara în play-off-ul Ligii Campionilor, s-a impus cu 4-2 în meciul cu Freiburg, contând pentru etapa a doua din Bundesliga.

După o primă repriză încheiată cu scorul de 0-0, Pavel Pobrebnyak a deschis scorul pentru formaţia lui Markus Babbel, în minutul 53, pentru ca Elson să dubleze avantajul, din penalty, în minutul 65. Rezerva Mohammadou Idrissou a readus Freiburg în joc, în minutul 70, dar Elson a punctat din nou şase minute mai târziu.

Cu cinci minute înainte de final, Idrissou a reuşit ?dubla? pentru Freiburg, dar nu era suficient pentru ca oaspeţii să mai forţeze egalarea, Julian Schieber stabilind scorul final în ultimul minut de joc, 4-2 pentru Stuttgart.

Altfel, Bayern Munchen rămâne fără victorie şi după a doua etapă din campionatul german, nereuşind decât un 1-1 cu Werder Bremen, pe Allianz Arena. Mesut Ozil a dus oaspeţii în avantaj, cu şase minute înainte de pauză, iar Mario Gomez a egalat pentru Bayern în minutul 72.