Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Aston Villa ? ŢSKA Moscova 1-1. John Carew salvează seara englezilor (VIDEO)

Aston Villa ? ŢSKA Moscova 1-1. John Carew salvează seara englezilor (VIDEO)

18 Feb 2009   •   23:14

Soarta calificării celor de la Aston Villa în optimile Cupei UEFA atârnă de un fir de aţă, după ce formaţia din prima ligă engleză a remizat, pe teren propriu, cu ŢSKA Moscova. Meciul din 16-imile competiţiei, care s-a disputat miercuri pe Villa Park, s-a încheiat cu scorul de 1-1.
Atacantul brazilian Vagner Love i-a împietrit pe jucătorii gazdă după doar 14 minute de joc, atunci când a deschis scorul într-un mod impresionant, după un un-doi cu un coechipier.

Organizarea celor de la ŢSKA le-a dat bătăi mari de cap celor de la Villa pentru o bună perioadă de timp, însă elevii lui Martin O?Neill au apăsat pedala de acceleraţie şi au dominat meciul după pauză. În cele din urmă, John Carew a egalat, cu 21 de minute înainte de final, şi a adus un egal vital pentru Aston Villa.