Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Barcelona a început anul 2010 cu stângul: 1-1 acasă cu Villarreal

Barcelona a început anul 2010 cu stângul: 1-1 acasă cu Villarreal

03 Ian 2010   •   12:54

Barcelona a cedat primele puncte pe teren propriu în acest sezon, remizând 1-1 cu Villarreal. Noua campioană mondială a avut parte de un start perfect de partidă, preluând conducerea în minutul şapte prin Pedrito, după ce Thierry Henry a nimerit bara.

Totuşi, Villarreal a câştigat un punct meritat în repriza a doua, când David Fuster a marcat din centrarea lui Cani. În urma acestui rezultat, Barcelona rămâne la trei puncte în faţa urmăritoarei Real Madrid, în clasament.

Pe locul trei a urcat Valenica, care a învins în prelungiri Espanyol Barcelona, prin golul rezervei Nikola Zigic.

Într-o altă partidă din La Liga disputată sâmbătă, Antonio Lopez a marcat pe finalul partidei pentru Atletico Madrid, care a revenit pe tabelă şi a învins Sevilla cu 2-1, pe teren propriu.