Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Besiktas-Fenerhbace 4-2. Fosta formaţie a lui Lucescu câştigă Cupa Turciei (VIDEO)

Sursa foto: besiktas
14 Mai 2009   •   01:07

Besiktas a câştigat Cupa Turciei pentru a treia oară în ultimii patru ani, după ce a trecut de Fenerbahce cu 4-2, brazilianul Bobo reuşind o dublă. Liderii camapionatului,
Besiktas a preluat conducerea în faţa rivalilor din Istanbul după şase minute de joc, prin Yusuf Simsek, care îl învinge pe Volkan Babacan cu un şut de la marginea careului.
Daniel Guiza a egalat în minutul 27, după centrarea în faţa porţii a luiDeivid de Souza.
Bobo a adus-o din nou în avantaj pe Besiktas şi tot el a făcut 3-1, printr-o lovitură de cap în minutele 56 şi 73.
Filip Holosko a reuşit golul numărul patru când mai erau 10 minute de joc, după un schimb de mingi cu acelaşi Bobo.

Alex a înscris cel de-al doilea gol al lui Fenerbahce, din penalty, în prelungir.

Fenerbahce, care nu au mai câştigat Cupa din 1983, ocupă locul cinci în clasament , cu trei etape rămase de disputat.