Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Cel mai trist gol. Şi-a rupt glezna la faza la care a marcat (VIDEO)

Cel mai trist gol. Şi-a rupt glezna la faza la care a marcat (VIDEO)

Sursa foto: felipe luis
24 Ian 2010   •   19:46

Fundaşul Felipe Luis a marcat, sâmbătă, cel mai trist gol al carierei sale. Brazilianul a deschis scorul pentru Deportivo la Coruna în minutul 49, dar la aceeaşi fază a suferit o accidentare groaznică. Portarul Iraizoz nu l-a putut opri pe Felipe să marcheze, dar a căzut peste el şi i-a prins piciorul în pământ, rupându-i glezna.
Evenimentul nefericit s-a produs la puţin timp de la reluarea jocului, în repriza a doua. Accidentarea a fost una urâtă, iar căderea a fost urmată de scene oribile. "El Riazor" a amuţit, spectatorii şi coechipierii privindu-l înmărmuriţi pe jucătorul care se tăvălea de durere.
În cele din urmă, Deportivo s-a impus cu scorul pe 3-1, dar Felipe Luis va lipsi mult timp de pe terenul de fotbal.