Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Debut în forţă: Robinho aduce victoria lui Santos cu un gol de excepţie (VIDEO)

Debut în forţă: Robinho aduce victoria lui Santos cu un gol de excepţie (VIDEO)

08 Feb 2010   •   14:47

Atacantul Robinho a debutat oficial la Santos, unde a fost împrumutat de Manchester City pentru şase luni, iar fostul star de la Real Madrid nu a lăsat fanii să aştepte prea mult primul său gol.

Fotbalistul de 26 de ani a început meciul contra lui Sao Paulo, de duminică, pe banca de rezerve, dar a intrat aproape de minutul 60 când Santos conducea cu 1-0 graţie unui penalty executat de Neymar.

Roger a egalat apoi pentru Sao Paulo după o pasă a lui Marcelinho Paraiba, însă Robinho a înscris pentru 2-1 cu cinci minute înainte de fluierul final. Internaţionalul brazilian a preluat mingea în careu şi l-a surprins pe Rogerio Ceni cu un călcâi de excepţie ce a adus toate cele trei puncte formaţiei sale.