Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Emil Jula şi Sergiu Radu au marcat pentru Cottbus, în Cupa Germaniei (VIDEO)

Emil Jula şi Sergiu Radu au marcat pentru Cottbus, în Cupa Germaniei (VIDEO)

02 Aug 2009   •   17:34

Atacanţii români Emil Jula şi Sergiu Radu au marcat câte un gol în meciul pe care echipa lor, Energie Cottbus, l-a câştigat, cu 3-1, împotriva lui FC Magdeburg, în primul tur al Cupei Germaniei.

Emil Jula a deschis scorul în minutul 4, după o pasă de la Sergiu Radu, iar acesta din urmă a închis tabela în minutul 82, cu cinci minute înainte să fie înlocuit de Nils Petersen. Emil Jula şi Ovidiu Burcă au fost integralişti la Energie, care a obţinut o calificare lejeră în turul al doilea la Cupei Germaniei.

La Magdeburg a evoluat, timp de 85 de minute, mijlocaşul român Cătălin Răcănel.

Altfel, TSV Munchen, cu Florin Lovin integralist, s-a impus, cu 1-0, împotriva lui SC Paderborn, graţie unui gol marcat de Felhi, iar Vfb Stuttgart, cu Ciprian Marica prezent pe teren până în minutul 71, s-a impus, cu 4-1, împotriva lui SG Sonnenhof.