Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Energie - Nurnberg 0-3. Jula şi Burcă, aproape retrogradaţi după prima manşă a barajului (VIDEO)

29 Mai 2009   •   12:26

Nurnberg, locul trei în liga a doua din Germania, aproape că şi-a asigurat revenirea în primul eşalon din sezonul viitor, după ce a învins cu 3-0 la Energie Cottbus (locul 16 în Bundesliga), în prima manşă a barajului de promovare.

Nurnberg a început partida în forţă şi a deschis scorul în minutul 13, când şutul lui Isaac Boakye a fost deviat de Ivan Radeljic.

Christian Eigler a dublat avantajul în minutul 56, cu o finalizare inteligentă în faţa portarului Gerhard Tremmel, în timp ce Boakye a reuşit să marcheze al doilea gol cu un minute înainte de final, risipind orice speranţă pentru echipa românilor Emil Jula şi Ovidiu Burcă de a întoarce rezultatul în retur.