Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Inter Milano revine de la 0-2 cu Bari şi mai acumulează un punct în lupta pentru titlu

17 Ian 2010   •   14:17

Bari are toate motivele să fie nemulţumită după ce Inter a smuls un egal pe finalul partidei de pe San Nicola, scor 2-2.

Toate cele patru goluri au venit în ultima jumătate de oră de joc, iar echipa lui Jose Mourinho, evitând înfrângerea, a mai pus un punct între ea şi urmăritoare, chiar dacă a evoluat sub aşteptări.

Paulo Berreto a înscris de două ori pentru gazde, de fiecare dată din penalty, într-un interval de trei minute (60, 63), oferindu-i lui Bari un avantaj important.

Totuşi, Inter a demonstrat încă o dată de ce domină campionatul italian în ultimele sezoane şi a oferit o replică suficient de bună cât să îi asigure un egal. Goran Pandev a redus din handicap în minutul 69, pentru ca argentinianul Diego Milito să egalate doar cinci minute mai târziu, din penalty.