Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Liga Campionilor: Partizan Belgrad şi BATE Borisov se impun uşor în deplasare. Vezi rezultatele (VIDEO)

Sursa foto: partizan belgrad
15 Iul 2009   •   11:21

Cinci partide s-au disputat marţi contând pentru turul al doilea preliminar al Ligii Campionilor a început, iar lucrurile par deja clare în trei dintre confruntări, după disputarea meciului tur. Partizan Belgrad, BATE Borisov şi APOEL Nicosia au câştigat, toate, în deplasare, în timp ce Dinamo Zagreb trebuie să se impună în retur pentru a se califica. Dintre echipele care vor juca miercuri, FC Copenhaga, Red Bull Salzburg, Wisla Cracovia şi Levski Sofia ies în evidenţă.
Într-un meci jucat în Ţara Galilor, la Rhyl, campioana Serbiei, Partizan Belgrad, s-a impus cu un scor foarte confortabil în faţa echipei locale, campioana ţării din vestul Angliei. Krstajic a deschis scorul în minutul 17 pentru sârbi, iar Cleo a majorat avantajul doar un minut mai târziu. Diarra a reluat din apropierea porţii în plasă, chiar înainte de pauză, făcând 3-0, iar Nenad Djordjevic a închis tabela la 4-0 în minutul 69.