Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Lyon a câştigat ultimul meci din Ligue 1 dinaintea partidei cu Steaua (VIDEO)

Lyon a câştigat ultimul meci din Ligue 1 dinaintea partidei cu Steaua (VIDEO)

03 Noi 2008   •   11:36

Olympique Lyon a luat un avans de patru puncte în fruntea clasamentului din Ligue 1 după ce a învins cu 2-0 Le Mans, în timp ce Rennes a făcut un salt de cinci poziţii pentru a ajunge în top 6, după un penalty executat în primul minut al partidei cu Sochaux.
După un început bun de sezon, Le Mans a adunat un singur punct în ultimele două partide disputate înainte de meciul cu Lyon şi a continuat această cădere şi după înfruntarea cu campioana Franţei. Karim Benzema, cel mai în formă atacant al adversarei Stelei din grupele Ligii Campionilor, a deschis scorul în minutul 22, iar punctele au fost asigurate când Juninho Pernambucano a adăugat al doilea gol în minutul 12 al reprizei secunde.

Sochaux a rămas înţepenită pe ultimul loc al clasamentului, după înfrângerea cu 0-1 cu Rennes. Momentul cheie al meciului a avut loc în debutul partidei, când Moussa Sow a fost faultat în careu după doar 25 de secunde de joc, iar Jimmy Briand a înscris din penalty, trecându-şi în cont a patra reuşită a sezonului.
Într-o altă partidă disputată duminică, AS Monaco a câştigat cu 3-2 meciul de la Le Havre şi s-a îndepărtat de zona retrogradării.