Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Mourinho obţine victoria în ultimul minut de joc. Reggina ? Inter 2-3

Mourinho obţine victoria în ultimul minut de joc. Reggina ? Inter 2-3

01 Noi 2008   •   21:33

Un gol al lui Cordoba în minutul 91 al partidei a hotărât soarta întâlnirii dintre Reggina şi Inter. Golul lui Ivan Ramiro Cordoba este prima reuşită a columbianului interist din acest sezon. Pentru câteva ore Inter ajunge pe prima poziţie în clasament, singură, cu 21 de puncte, meciul din Reggio Calabria fiind prima dispută din etapa a X-a din Serie A.
?E un gol cu o savoare specială într-o partidă plină de suferinţă?, declara columbianul după meci. ?Putea să meargă mai bine la 2-0, când aveam şansa să controlăm mai bine mingea, dar toate meciurile se luptă până la final. Am reuşit să ducem acasă trei puncte foarte importante?.
Pentru oamenii lui Mourinho, în afară de Cordoba în minutul 91, au mai înscris Maicon- minutul 9 şi Viera- minutul 23. Astfel Inter ajunsese să conducă cu 2-0, dar a fost egalată de reuşitele lui Cozza în 34' şi Brienza - 53'. În afara înâlnirii Reggina ? Inter (2-3), sâmbătă se mai întâlnesc Juventus şi Roma, celelalte meciuri urmând a se disputa duminică.