Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Nicio emoţie pentru Inter cu Cagliari. Campioana câştigă cu 3-0 (VIDEO)

Nicio emoţie pentru Inter cu Cagliari. Campioana câştigă cu 3-0 (VIDEO)

Sursa foto: diego milito
07 Feb 2010   •   19:03

Inter Milano continuă să defileze în Serie A. Duminică, "nerazzurri" au învins Cagliari cu scor de neprezentare după ce au înscris două goluri foarte devreme şi au profitat, apoi, de avantajul creat. Cele trei puncte o duc pe Inter la zece puncte de principala urmăritoare, AC Milan, care nu a reuşit decât un rezultat de egalitate cu Bologna.
Primul gol al partidei a fost marcat de atacantul venit în iarna aceasta de la Lazio, Goran Pandev, care a preluat mingea la marginea careului, a avansat şi a şutat cu piciorul stâng la colţul scurt, în minutul 6. Dublarea avantajului a venit în urma unui corner, în minutul 20, când fundaşul Walter Samuel s-a ridicat peste apărarea adversă şi a trimis o lovitură de cap la care portarul nu a avut răspuns. Diego Milito a închis tabela imediat după pauză, cu un şut pe jos de la 11 metri.
1-0, gol Goran Pandev

2-0, gol Walter Samuel

3-0, gol Diego Milito