Antena 3 CNN Sport Fotbal extern Olympique Marseille s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii Franţei, după 3-0 cu Caen

Sursa foto: Foto: Mediafax/AFP
de M.T.    |    11 Ian 2012   •   12:41

Olympique Marseille se îndreaptă spre cucerirea celui de-al treilea trofeu consecutiv în Cupa Ligii Franţei, după ce s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Caen în sferturile de finală ale competiţiei.

Echipa lui Didier Deschamps a rezolvat problema calificării încă din primele 20 de minute ale partidei de pe Stade Michel d'Ornano, perioadă în care Mathieu Valbuena şi Loic Remy au dus scorul la 2-0.

Rezultatul final a fost stabilit în debutul reprizei a doua, când Valbuena a realizat dubla.

Sunt fericit pentru evoluţia mea şi a echipei. Ne dorim să cucerim din nou trofeul, la fel cum vrem să câştigăm şi Cupa Franţei. La nivel personal, sper ca forma mea din finalul lui 2011 şi începutul lui 2012 să continue”, a declarat Valbuena.

Miercuri vor avea loc şi celelalte meciuri din sferturile de finală ale Cupei Ligii, capul de afiş reprezentându-l duelul dintre Olympique Lyon şi campioana Lille.